Przeglądy cykliczne – Case study

SYSTEM INNERWEB

Kontrola przeglądów technicznych jest szczególnie istotna w örmach produkcyjnych, wykorzystujących w procesie produkcji narzędzia i przyrządy pomiarowe oraz w firmach przemysłowych, budowlanych i montażowych, które dokonują regularnej kontroli elektronarzędzi i sprzętu BHP pod kątem bezpieczeństwa i bezawaryjności.

Wyzwanie

Regularne kontrole stanu technicznego i funkcjonalnego maszyn i urządzeń prowadzone w określonych odstępach czasu są niezwykle istotne z uwagi na wydajność, trwałość oraz bezpieczeństwo ich użytkowników. U jednego spośród naszych Klientów – firma usługowa z branży FM (Facility management tj. zarządzanie nieruchomościami) – niemalże każdego dnia przeprowadza się cykliczne obchody przeróżnych sprzętów i systemów. Jak nie przeoczyć tego procesu? Jak zapewnić bezpieczne miejsce pracy i zachować sprzęt jak najdłużej w dobrej kondycji?

Konieczność wykonywania regularnych przeglądów setek maszyn i pojazdów

Ryzyko pominięcia przeglądu, które önalnie może generować niespodziewane koszty

Zapisanie i zapamiętanie istotnego procesu i czynności, które należyregularnie powtarzać.

Przebieg procesu

W celu usprawnienia przebiegu niezbędnych procedur w örmie, po rozmieszczeniu na terenie hali radiolatarni, rozdaliśmy pracownikom telefony z aplikacją InnerWeb. Klient wypełnił wyznaczony plik w formie skryptu, w którym rozpisał wszystkie zadania, podlegające pod przeglądy i wyznaczył koordynatora, datę planowanego zakończenia, cykl powtarzania jak i częstotliwość. Wybrany zespół pracowników w określonym czasie otrzyma powiadomienie o pracy do wykonania. Wykonujący przegląd ma możliwość zdania raportu o jego przebiegu i ewentualnych niezgodnościach, elementach wymagających naprawy itp.

Rozwiązanie

Zastosowanie systemu InnerWeb pozwoli wyeliminować błędy takie jak pominięcie przeprowadzenia przeglądu, co zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii maszyn i zapewnia bezpieczne miejsce pracy.

Hala produkcyjna wyposażona w setki specjalistycznych maszyn wymaga stałej dbałości o wszystkie elementy, aby mogły one służyć jak najdłużej, dlatego tak istotne jest, aby robić to regularnie i mieć potwierdzenie, że zadanie zostało wykonane w danej lokalizacji w wyznaczonym czasie. Komunikacja w zakresie przekazywania zadań i zdawania raportów z zakończenia ich jest zdecydowanie łatwiejsza i szybsza.

Ponadto w historii aplikacji wszystkie dane są zapisywane i administrator w każdej chwili może sprawdzić kiedy i przez kogo został wykonany przegląd. Szybkie raportowanie zmniejsza ryzyko powstania kosztów związanych z awarią i przestojem maszyn, które mogłyby nastąpić przez pominięty przegląd i serwis.

Korzyści